Jak bylo ve Španělsku?? 3. část

10. listopadu 2013 v 10:49 | Megi |  Novinky u nás
Den jedenáctý - pátek 1. listopadu
10:23
Dnešek bude relax a ladění formy na zítřejší velký den. Odpoledne se jedeme podívat do Tolosy na kategorii dospěláků a máme také možnost 15ti minutové akustické zkoušky v soutěžním sále, což je skvělá zpráva. Nyní mají všichni klid na lůžku, aby zítra byli ve formě. Napětí trochu stoupá, ale zatím je na trému ještě čas.
21:55

Napětí stoupá již trochu více, konkurence (soudíme dle dneška) bude opravdu veliká. Viděli jsme jeden sbor lepší než druhý, Indonésie, Barcelona, Madrid, Finsko a USA. Zvuková zkouška byla 15 minut, ani o vteřinu víc. Organizátoři velmi přísně hlídali, aby se sbory při zkouškách navzájem neslyšely, což je dobře, abychom nebyli vynervovaní již dnes. Zítra vypukne naše kategorie, myslete na nás v 11 hodin! A teď hlavně dlouhou a příjemnou noc...
spanelsko1433
Barcelona
spanelsko1435
Indonésie
spanelsko1438 spanelsko1444
USA
spanelsko1451 spanelsko1460 spanelsko1466
spanelsko1461 spanelsko1473
Ano, naše soupeře máme rádi :-)
spanelsko1476
Večerní zkouška na kolejích.
spanelsko1485
Všechno musí být zítra dokonalé - měření délky šatů.
DEN D - den jedenáctý, 2. listopadu
7:45
Carmina už je vzhůru a probírá se fyzicky i psychicky, aby v 11 hodin v Tolose vydala to nejlepší, co v sobě děti z Orlickýh hor mají. Soustředění je maximální, nervozita zatím v normálu. Vrcholí přípravy (samozřejmě i vizáž je dnes pro děti důležitá :-)), čeká nás snídaně, odjezd do Tolosy, rozezpívání a pak jdeme na věc. Pokud chcete Carmině něco vzkázat a čtete tento vzkaz do 8:30, můžete poslat mail na lucka.cabalkova@seznam.cz, později na telefon komukoliv z dospěláků. Carmina včera dostala vzkazy od Ptáčat a Rolničky, které tímto moc zdravíme ze Španělska a děkujeme za milou podporu!!! Použijeme jeden krásný vzkaz (od Lukáška Kotláře): "Carmino, zakopejte jim zatki!!!" (nutno podotknout, že Z bylo napsáno naopak, takže rozluštit šifru byl chvíli problém :-). Díky všem, kteří si na nás vzpomenou a budou nám držet pěstičky, jsme rádi, že Vás máme!!!
Vaše Carmina
19:19

Tak jsme zpátky na kolejích. Všichni, kteří nám drželi pěsti, mohou být na Carminu hrdí. Odvedla skvělou práci, zazpívala jak nejlépe mohla a má obrovský obdiv nás všech. Po tak velkém maratonu (sedm dní - sedm koncertů), při všech změnách počasí, po náročném hlasovém vypětí, je více než obdivuhodné, jak dnes děti zazpívaly. Není to jen o Carmině, která soutěžila, ale i o Vás všech, kteří jste na zájezd nemohli a o těch, kteří dnes kvůli počtu či věku nemohli soutěžit. Nebýt Vás a Vaší práce, celá Carmina se tak daleko nedostane. Je to o partě, o kolektivu, o společné práci...a tu Carmina pod vedením sbormistra Karla Štrégla zvládla bravurně. Zdravíme do Rychnova a děkujeme za podporu, která nám chodila ze všech různých koutů a krajů!!!
spanelsko1487 spanelsko1496
spanelsko1501 spanelsko1509
Pečlivé ranní přípravy a vydatná snídaně.
spanelsko1520
Výběr soutěžní party.
spanelsko1525
Katalásnko
spanelsko1527
Tallin
spanelsko1530
Moskva
spanelsko1533
NAŠE MILÁ CARMINA
spanelsko1535
Madrid
spanelsko1537
Barcelona
spanelsko1540
Praha
spanelsko1551
Úleva a oddych - oběd ve velké hale.
spanelsko1553 spanelsko1555
spanelsko1562
Opět San Sebastian a chodci :-)
spanelsko1566

spanelsko1579
Atlantik jsme viděli několikrát, pokaždé jinak...tentokrát s krásnými vlnami.
Den dvanáctý - 3. listopadu
22:20

Poslední skladby zájezdových koncertů dozněly dnes v Ansoinu - městečko poblíž Pamplony. Na závěrečném ceremoniálu dnes dopoledne jsme se dozvěděli výsledky celé soutěže v Tolose. Carmina je na čtvrtém místě, což je v tak velké konkurenci obrovský úspěch. Navíc jen o 0,8% od místa třetího. Zaslouženě si všichni užili společný oběd všech účastníků (14 sborů x 36 zpěváků + doprovod je dost velké číslo :-)) a pak jsme spěchali na poslední koncert. S úlevou teď všichni balí a zítra hned ráno vyrážíme směr formule ve Francii a budeme se stále přibližovat k našim domovům. Těšíme se na Vás!
spanelsko1583
Absolutní vítěž celé soutěže v Tolose - sbor ze Španělska.
spanelsko1596
Výsledky - jsme čtvrtí!!!
spanelsko1602 spanelsko1618
Slavnostní oběd a zpívání ostatním sborům.
spanelsko1627 spanelsko1631
spanelsko1639
Fotky z posledního koncertu.
Den třináctý - 4. listopadu
6:44
Ano, opravdu už jsme vzhůru.....dobalit poslední věci, snídaně, zamávat Eibaru a hurá směr domov...
0:27

Poslední střípky našeho zájezdového psaní. Je půl jedné v noci, my dospěláci ještě nespíme (pan sbormistr měl přeci svátek!!), ale děti už zajisté chruní do peřin. Zítra nás čeká závěrečné cestování, abychom opět mohli obejmout ty, kteří nám jsou nejbližší a ty, kteří na nás nejvíc mysleli. Na závěre pár fotek z dnešního dne.
dsc 0001
Ptáčecí a Rolničkové vzkazy pro Carminu.
dsc 0002

dsc 0007
Alex dostal na rozloučenou českou slivovici (a musel si i odplivnout).
dsc 0017
Večeře před F1.
Jedna kapitola Carminovské historie opět končí (jak rychle to uteklo), a proto je čas na závěrečnou bilanci těch, kterým vděčíme za celý španělský zájezd. Těch, bez kterých by se nic z toho, co jste četli na webu a co vám budou děti doma vyprávět, prostě a jednoduše nestalo...
"Francouzská dálnice - ideální místo na bilanci a třídění zážitků, pro tento zájezd se vžil pojem "Jak to vidím já…". Takže jak to vidíme my….
Začátkem května jsme se dozvěděli, že soutěž v Tolose pro letošní rok nedopadne a ostatní sboroví kamarádi nám vysvětlovali, že do Tolosy se sbory prostě dostávají až napodruhé nebo napotřetí. V červenci však zavolali z Tolosy, že jiný sbor odmítl účast kvůli povinné skladbě a my jsme první náhradníci. Šťastně jsme kývli a s měsíčním zpožděním začali připravovat zájezd. Soustředění v Dlouhých Rzech, nedělní zkoušky, přezkoušení, body, body, body … se staly stresem ale i spravedlivou motivací. Potom definitivní zájezdová sestava - štěstí i slzy (příště už to dopadne), programy, trasa, sponzoři, jídlo, peníze, pojištění, kostýmy … korespondence, brožura, křížaly a…jedeme.
To všechno známe, za 20 let už tu snad všechno bylo. Ale tentokrát je přece jenom něco jinak. Povinná skladba je nejtěžší skladbou, jakou kdy Carmina studovala (a v rekordním čase), počet koncertů před soutěží i časy návratů z nich je rekordní. Největší peckou však bylo zjištění, že konkurence v Tolose bude neskutečná - Praha - Kühnův filharmonický sbor (2x získal v Tolose cenu Grand Prix pro absolutního vítěze), dále Moskva a Tallin (sborové velmoci), Madrid, Barcelona a … Rychnov nad Kněžnou. Veškeré ambice se proměnily v jednoduché - neudělat ostudu! Zkrátíme to! Už stejně víte, jak to dopadlo, ale věřte nám, že my jsme si oddychli. Ostuda se nekonala, i když o rezervách víme. Mohlo to být lepší, ale mohlo to být i horší a o našem čtvrtém místě rozhodlo 0,8% bodů ze sta možných. Co je ale důležité? Carmina se mohla se ctí postavit vedle sborů, které vybírají ze stočlenných koncertních sborů a jejichž členská základna je kolem 600 dětí.
Byla to zkušenost a bylo toho hodně poprvé. Děti nepropadly - naopak. Povýšily. Jsou jinde než na začátku srpna - udělaly obrovský kus práce a posunuly se o veliký kus na příčce kvality. Fakt.
Zažily 8 různých sálů v různých končinách Baskicka a zjistily, jak vnímaví jsou Španělé jako publikum. Přišly jich stovky, jen aby si poslechly cizí děti z cizí země. Ohromilo nás a současně dojalo setkání všech 14 sborů napříč kategoriemi v obrovské jídelně. Slyšeli jsme Američany, Finy, Švédy i Indonésany, jak zpívají společnou skladbu své kategorie - tolik pozitivní energie na jednom místě, tak nádherné zpívání lidí z celého světa. To je pro děti, myslíme si, darem do budoucnosti.
Takže tak.…a poděkování na závěr: Ivě Vašatové - naší paní zdravotnici, která vařila bylinkové čaje a podávala léky spolu s laskavým slovem i trpělivou péčí, Kristýně Dudkové - profi tlumočnici, která okouzlila spoustu španělských posluchačů (včetně našeho mladého krásného hostesáka), Lucce Cabalkové, která nabírala sbormistrovské zkušenosti a s láskou k veškeré digitální technice zcela zasypala rodiče i fanoušky informacemi, fotkami a videi. Poděkování řidičům Tomášovi a Ferdovi za jejich bezpečnou jízdu (a máme letos srovnání s těmi baskickými), Tomáši Havlínovi za klavírní podporu na soutěži i všech osmi koncertech.
Doma děkujeme znovu maminkám Simoně Holubové a Jiřce Kaplanové za jejich nezištnou práci na kostýmech - měly velký úspěch, paní Mihulkové za finanční podporu, za kterou jsme pořídili část vstupného do akvária v San Sebastian (stálo to za to). Panu Dusbabovi za klasickou a kvalitní dodávku masných výrobků.
Dále děkujeme Městu Rychnov nad Kněžnou, Královéhradeckému kraji, firmám Dabona, Matrix, Auto Sas a Aqua servis.
Děkujeme všem, kdo nás podporovali, psali sms, emaily, skládali oslavné básně a nebo na nás jen obyčejně mysleli. Děkujeme i všem Carminkám (Carmiňákům), kteří zůstali doma, protože se do sestavy už nevešli. Je nutné říct, že úspěch Carminy je beze sporu také jejich zásluhou. I oni byli do poslední chvíle těmi, kdo nastavil úroveň Carminy tam, kde teď je a jejich příště určitě brzy přijde."
Štréglovi
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 10. listopadu 2013 v 16:24 | Reagovat

To muselo být něco! Já bych si to s Tebou 100x vyměnila. Takových zážitků! :-)

2 Gil Gil | Web | 11. listopadu 2013 v 19:12 | Reagovat

Páni i Indonésie? Přečetla jsem to jedním dechem. A perfektní vzkaz od Lukáška :-D

3 lissandzoey lissandzoey | E-mail | Web | 11. listopadu 2013 v 19:19 | Reagovat

Nominovala som ťa na liebster blog award :D Zoey.

4 Tinka Tinka | Web | 22. listopadu 2013 v 14:48 | Reagovat

ahoj, důležitý článek zde - http://lostvampirestories.blog.cz/1311/hiatus-03

5 Marry Marry | E-mail | Web | 22. listopadu 2013 v 17:17 | Reagovat

Pááni ... ja ti to Španielsko vžne závidím. :) Tie fotky sú úžasné ... musela si tam toho váne dosť zažiť a vidieť. Tiež by som chcela ísť niekedy do Španielka ale ja s mojím "šťastím" :D snáď to niekedy výde :D :)

6 Tinka Tinka | Web | 1. prosince 2013 v 12:29 | Reagovat
7 Ilon-Ká** Ilon-Ká** | Web | 12. prosince 2013 v 15:56 | Reagovat

promiň, ale oddělávám si tě z affs...

8 Gil Gil | E-mail | Web | 18. prosince 2013 v 10:34 | Reagovat

Kdepak máme Megi? Nepíše :-( asi je toho teď před Vánocemi moc :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama