Předtucha - 3. kapitola Mrazivé pohlazení

4. října 2013 v 18:39 | Megi |  Předtucha
Konečně po dlouhé době pokračování mého příběhu.

Žánr: fantasy
Děj: Je konec školního roku a začínají prázdniny. Krátce po konci školy jde Riki do lesa, kde potká lesní vílu Lili. Co se stane, když ji Riki bude důvěřivě následovat?
Doba, kdy se příběh odehrává: součastnostMrazivé pohlazení

Už tři dny. Tři dny pročítám všemožné knihy a nic jsem se nedozvěděla. Nemám co jíst, ani pít. Nespím, bojím se usnout, jsem strašně unavená. V hlavě mi víří tisíce otázek, ale na žádnou jsem ještě nenašla odpověď.
Přestože jsem našla mnoho knih plných kouzel, nejsem dost silná, abych nějaké dokázala. Vracím do police další přečtenou knihu.
Pomalu vstávám, abych došla k dalšímu regálu. Sotva se držím na nohou. Jdu pomalu.
Z ničeho nic se mi podlomí nohy a s výkřikem padám k zemi. V očích se mi objevují slzy a stékají po mých umazaných tvářích. Dlouhou chvíli sedím na zaprášené zemi.
Dívám se na zem a přes slzy rozpoznávám předmět ležící na zemi. Beru do rukou těžkou knihu a otvírám ji na první straně. Velkým písmem tam stojí napsáno: "Čarodějná kronika".
Otáčím další list, kde začínají zápisy. Kniha je ručně psaná, a když se dívám pozorněji, zjišťuji, že celá vazba je dělaná ručně. Očima hltám každé slovo napsané svými sestrami.

Jsem v čtvrtině knihy a zapisuji si každou informaci, která by mi mohla pomoct, i když to není nic převratného.
Dostávám se na další stranu. Soustředím se na každé slovo, abych nic nepřehlédla. Předčítám nahlas: "Tentokrát se mi uprchnout nepodařilo. Naši nepřátelé mě dostali a zavřeli v našem dávném sídle. Ale nevědí o našem malém tajemství. Kdyby byli o trochu chytřejší, napadlo by je, že zde bude mnoho důležitých dokumentů, třeba jako tahle kniha. Ale naštěstí nás mají jenom za blázny, jejichž knihy a různé poznatky jim nepřijdou důležité. Ale to se mýlí! Pokud čteš tuto knihu, vím naprosto přesně, kdo jsi. Riki, až budeš číst tento zápis, dobře mě poslouchej. Ty jako jediná z nás máš zvláštní moc, které se nikdo nevyrovná. Už v dobách, kdy se zrodila první čarodějka, bylo předpovězeno, že první čarodějka, která bude pojmenovaná právě tvým jménem, jako jediná může porazit víly a především jejich prohnanou vůdkyni Lili, které nás měli zradit. Tehdy se tomu však nevěnovalo příliš pozornosti, jelikož všem přišlo nesmyslné, že by nás víly mohly zradit. Udělali jsme velkou chybu, tak ji neudělej i ty! Jak sis asi stačila všimnout, víly nás skutečně zradily a ty jsi první čarodějka s magickým jménem a pokud zklameš i ty, ve světě zavládnou víly a zahubí celé lidstvo. Pokus se přesvědčit Temné, že se dál nemusejí skrývat, že my už konečně máme vítězství na dosah! Slovo Riki znamená Spása. Nezapomeň na to a nevzdávej se! Dám ti pár rad. Hledej! Hledej dál potřebné informace! Kdo jsou ti Temní, jak se odsud dostat a jak můžeš pomoci. Víc ti říct nemohu, je to příliš riskantní. A pamatuješ na tu písničku, co jsem ti zpívala, když jsi byla malá? Vzpomeň si na ni a všechny odpovědi na tvé otázky ti budou ležet u nohou."
Otáčím na další strany, ale je to poslední zápisek z celé knihy.
"Co má tohle znamenat?" sténám zoufale. "Tohle písmo znám!" po tvářích mi opět stékají slzy. "To je rukopis mé babičky!"
Chvíli jenom sedím a přemýšlím o své babičce. Děsí mě představa, že leží v téhle místnosti jako kostra. A co teprve ten text, co napsala do kroniky? Jak může patnáctiletá holka může zachránit svět?


Předešlá kapitola ZDE
Následující kapitola ZDE
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Marry Marry | E-mail | Web | 4. října 2013 v 19:53 | Reagovat

Ahoooj, takže hlásim, že som už z nemocnice doma. Všetko dopadlo dobre už to potrebujem iba doliečiť. Poslušne sa snažím prespávať každý deň aby som sa krásne vyhla bolesiam, bez ktorých sa môj deň nedokáže zaobísť. Našťastie hŕstka liekov od bolesti to vždy vyrieši nehovoriac o spánku. Hlavné je, že som už doma a môžem pokojne tráviť čas nejký ten týždeň na blogu. Samozrejme, že čas vyplním aj návtevami svojích Affs. :) Tak dúfam, že to so mnou zasa vydržíte :D pevne dúfam, že ano.
Mimochodom čo sa tvojho príbehu týka --> super. To že je po dlhšom čase pokračovanie  to vôbec nevadí. Hlavné je že vôbec je. A už sa zasa teším na ďalšiu kapitolu ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama