Zrádný anděl

27. srpna 2013 v 9:00 | Megi |  Recenze
Název knihy: Zrádný anděl
Originální název: Lügen Engel
Edice: Thriller
Autor knihy: Ulrike Bliefert
Počet stran: 184
Vazba: Vázaná
Jazyk: český
Rok vydání: 2013
Vydalo nakladatelství: Fragment

Anotace: Leonie tráví prázdniny společně s rodiči, kamarádkou Maike a malým bratrem. O nejmladšího člena rodiny se má během dovolené postarat místní dívka Sonja, ke které se Maike začne od začátku chovat podezřívavě. Leonie to nechápe a považuje za přehnané. Sonja však něco tají. Jaká je její minulost? Co je vůbec zač ta dívka s tváří anděla? Pokud Leonie neodhalí děsivou pravdu včas, budou všichni ve velkém nebezpečí.

O autorce: Ulrike se narodila 18. září 1951 v Düsseldorfu. Je německá autorka, herečka a navíc členka Německé filmové akademie. Po střední škole začala studovat angličtinu, němčinu a divadelní umění na univerzitě v Kolíně nad Rýnem, současně studovala herectví a absolvovala několik stáží v oblasti režie, scénografie a kostýmu. Ulrike je nezávislá filmová a televizní herečka, píše scénáře a krátké detektivní příběhy a romány.

Můj dojem: Kniha mě opravdu velmi mile překvapila. Dovolila bych si říct, že to byl tak trochu psychothriller a o to byla kniha zajímavější. Nemohla jsem od ní odtrhnout oči. Byla jsem napjatá od začátku až do konce.
Fragment ji zařadil do kategorie pro čtenářky od 13 let. Údajně toto byla autorčina první kniha určená pro mládež a myslím, že je to trochu znát. Nemyslím to špatně, ale spíše jako velké plus, protože podle mého názoru by se tato kniha líbila jak třináctiletým dívkám, stejně tak i o něco starším čtenářkám a třeba i čtenářům.
Zkrátka můj dojem z této knihy je skvělý. Musím přiznat, že kniha předčila moje očekávání.

Obálka knihy: Já si často knihy vybírám podle obálky a musím uznat, že by mě nikdy nenapadlo přečíst si tuto knihu, kdyby neměla tak pěknou obálku. Upřímně řečeno, anotace mě nějak zvlášť neuchvátila, ale po knize jsem sáhla právě díky obálce.
České obálky se mi líbí 100% víc, než ty originální.

Postavy: Postavy dokonalé. Leonie, která Sonje věří. Maike, naopak nedůvěřivá. Sonja skrývající tajemství. A spousta dalších postav, kterým nemám co vytknout.

Shrnutí: Určitě knihu vřele doporučuji. Jak už jsem několikrát naznačila, jsem s ní nad míru spokojená. Mě nezbývá nic jiného, než ohodnotit knihu pěti hvězdičkama.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Gil Gil | 27. srpna 2013 v 12:41 | Reagovat

Musím tento blogísek ukázat ještě mojí sestřičce protože ona se pořád shání po knihách a tady si určitě vybere :))) :-) díky

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama